ITALINOX Polska
PL EN

Informacje

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami ze świata stali.

Kątowniki nierdzewne 2023-09-13

Kątowniki stalowe nierdzewne

Kątowniki stalowe to wszechstronne elementy konstrukcyjne, stosowane najczęściej do wzmacniania i stabilizacji konstrukcji. Kątowniki stalowe wykorzystywane są zarówno w budownictwie przemysłowym jak i mieszkaniowym.
Dwuteowniki ze stali nierdzewnej - właściwości i zastosowanie 2023-09-11

Dwuteowniki ze stali nierdzewnej

Dwuteowniki stalowe to wszechstronne elementy konstrukcyjne, które wyróżniają wyjątkowe właściwości. Ich kształt pozwala w wielu wypadkach uniknąć konieczności spawania elementów konstrukcyjnych.
Stal duplex – właściwości, zastosowanie 2022-11-14

Stal duplex – właściwości, zastosowanie

Stal duplex to mieszanka struktury austenitycznej i ferrytycznej w proporcji 50:50. Obie fazy współistnieją jako stabilna mieszanina. W przeciwieństwie do stopów dwufazowych, w których jedna z dwóch faz stanowi tzw. wydzielinę.
Balustrady nierdzewne – gatunki stali 2022-11-07

Balustrady nierdzewne – gatunki stali

W nowoczesnym budownictwie zorientowanym na budowę wysokich budynków, balustrady stają się istotnym elementem konstrukcyjnym.
Największe zalety stali nierdzewnej 2022-04-21

Największe zalety stali nierdzewnej

Produkty ze stali nierdzewnej stanowią trzon oferty ITALINOX. Połączenie wielu unikalnych właściwości tego materiału sprawia, iż jest to rozwiązanie idealne dla wielu zastosowań.
Stal nierdzewna, a kwasoodporna 2019-06-25

Stal nierdzewna, a kwasoodporna

Nazwy te bardzo często, błędnie, używane są zamiennie. W istocie produkty te posiadają dość znaczne różnice. Czym zatem charakteryzuje się stal kwasówka, a czym stal nierdzewka?